Florysta

Cena:

Kierunek bezpłatny

Czas trwania:

1 rok

Tryb nauczania:

Zaoczny

Florysta to coraz bardziej ceniony zawód. Absolwenci tego kierunku pracują z kwiatami i roślinami zielonymi, ale także zajmują się florystyką od strony artystycznej. Perspektywy pracy florysty są bardzo ciekawe – udział w konkursach branżowych, wystawach, przygotowywanie ozdób do katalogów i prasy, poznawanie tajników światowego bukieciarstwa, prowadzenie kursów dla bukieciarzy, praca za granicą na terenie UE - to tylko kilka intersujących możliwości, jakie wiążą się z pracą we florystyce.

Czego nauczysz się na kierunku Florysta w szkole Żak?

Zostaniesz nie tylko znawcą materiałów roślinnych i nieroślinnych, ale poznasz także kulturowe podstawy florystyki – od  starożytnych kompozycji, przez ikebanę, po dekoracje dożynkowe i współczesne. Zapoznamy Cię ze środkami artystycznego wyrazu, czyli m.in.: zagadnieniami związanymi z barwami i kompozycją, cechami plastycznymi roślin oraz programami graficznymi służącymi do wykonywania projektów. Oczywiście nauczysz się również samodzielnie wykonywać kompozycje florystyczne różnego rodzaju, doskonale dopasowane do różnych okazji - od ślubów, walentynek, rocznic i chrzcin, po dobór roślin do ogrodów i biżuterię floralną. Zapoznasz się z tajnikami prowadzenia przedsiębiorstwa florystycznego oraz sprzedażą i usługami w tej branży. Dodatkowo będziesz uczyć się języka obcego z naciskiem na słownictwo i zwroty, które przydadzą Ci się w zawodzie florysty oraz prowadzeniu biznesu.


Nauka na kierunku Florysta

Nauka odbywa się w trybie zaocznym i trwa rok. Aby zostać florystką/florystą, należy przystąpić do egzaminu zewnętrznego, organizowanego w szkole przez okręgową komisję egzaminacyjną. Po zdaniu egzaminu uzyskuje się świadectwo zgodnie ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły. Uzyskany tytuł to florysta. Zdobywa się także kwalifikację – wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.1) oraz certyfikaty: Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych oraz Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)

Certyfikaty, jakie zdobędziesz w trakcie nauki 

Planowanie i przygotowywanie kompozycji ślubnych
Planowanie i przygotowywanie florystycznych dekoracji wnętrz

Dowiedz się więcej

V

Szczegółowe informacje

V

Czego się nauczę?

V

Gdzie mogę pracować?

V

Partnerzy:

PIFS Vipera ProGrupa SketchUp Dietico MedFile Clarena Neonail InsERT programy dla firm

801 100 777

pon – pt: 9.00 - 17.00