Wszystko, co powinieneś wiedzieć o nauce zdalnej w Szkole Żak

Poradnik dla słuchacza – ZOOM/STREFA SŁUCHACZA/FAQ

31.1.2021

Na wstępie pragniemy Wam podziękować za to, że jesteście z nami. Cieszymy się, że pomimo wprowadzania obostrzeń wpływających bez mała na każdą dziedzinę naszego życia nadal możemy się spotykać na lekcjach…ONLINE. I właśnie tej nauce w trybie zdalnym będzie poświęcony ten artykuł.

Pora na poradnik pt. „Nauka zdalna bez tajemnic”.

Strefa Słuchacza

To podstawa nauki zdalnej. Każdy Słuchacz Żaka powinien mieć założone konto w Strefie Słuchacza. Co tam znajdę? Przede wszystkim linki do spotkań z nauczycielami, materiały w formie elektronicznej, aktualne plany zajęć wraz z terminami zjazdów. Jak założyć konto w Strefie Słuchacza? Pełną instrukcję jak stworzyć konto znajdziesz tutaj. Możesz także obejrzeć poradnik, który przygotowaliśmy specjalnie dla naszych słuchaczy. Znajdziesz w nim jasne instrukcje, jak krok po kroku założyć konto w Strefie Słuchacza oraz informacje gdzie szukać materiałów w formie elektronicznej oraz linków do spotkań.

FILMOWY PORADNIK

Nauka zdalna za pomocą platformy ZOOM

Do spotkań z nauczycielami na żywo wykorzystujemy platformę ZOOM. To najpopularniejszy, bardzo prosty w obsłudze komunikator video, którego używamy do prowadzenia nauki online. ZOOM jest dostępny w wersji na komputer oraz urządzenia mobilne (Android i iOS). Jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś aplikacji ZOOM to pobierz ją tutaj, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Do ZOOMA możesz się logować także za pomocą przeglądarki, jednakże korzystanie z aplikacji zapewnia bardziej stabilne połączenie. Poniżej znajdziesz instrukcję logowania do programu ZOOM oraz VIDEOPRZEWODNIK PO APLIKACJI.

INSTRUKCJA ZOOM

VIDEOPRZEWODNIK

Masz pytania lub wątpliwości? Zapoznaj się z FAQ Szkoły ŻAK. Znajdziesz tam najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie.
TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Jeżeli napotkasz na jakieś problemy, na które nie znalazłeś rozwiązania w naszym FAQ zgłoś problem do nas! Jak to zrobić? Jeżeli problem dotyczy konkretnej lekcji wystarczy, że klikniesz przycisk „ZGŁOŚ PROBLEM!” widoczny przy każdej lekcji w Strefie Słuchacza

Pamiętaj, że zdalna edukacja to jedyny sposób na ukończenie Szkoły Żak. Dlatego bierz udział w zajęciach i ucz się bezpiecznie w domowym zaciszu. Mamy nadzieję, że wkrótce się zobaczymy – nie tylko ONLINE.