Elementy integracji sensorycznej w pracy z dzieckiem

Cena:

Liczba godzin:

Czas trwania:

Tryb nauczania:

Online

i Masz pytania? Kliknij przycisk i umów się na spotkanie z doradcą, który udzieli ci szczegółowych informacji na temat nauki w Żaku.

Od najmłodszych lat dzieci uczą się, jak prawidłowo ułożyć sobie świat. Doświadczenia zmysłowe układają we wzorce, a te tworzą zbiory umożliwiające funkcjonowanie. Sprawność tych funkcji wpływa na motorykę ciała i dostosowanie się do otoczenia. Zaburzenia związane z integracją sensoryczną da się zniwelować poprzez odpowiednią pracę z dzieckiem. Na kursie online Elementy integracji sensorycznej w pracy z dzieckiem dowiesz się jak prowadzić tego typu zajęcia.

Kurs elementy integracji sensorycznej w pracy z dzieckiem - dla kogo?

Kurs skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli oraz opiekunów w przedszkolu/żłobku. Przekazana wiedza przyda się także rodzicom, którzy chcą poznać kreatywne sposoby na spędzanie czasu z dziećmi.

Nauka w Żaku jest szybka i wygodna

Czego się nauczysz na kursie?

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat integracji sensorycznej oraz jej wszechstronnego zastosowania w codziennej pracy z dziećmi. Celem kursu jest przedstawienie konkretnych problemów oraz pomysłów zabaw sensorycznych do wykorzystania w żłobku, przedszkolu, w szkole oraz w domu.

Przykładowy program nauczania

• zapoznanie z pojęciem integracji sensorycznej;

• układy sensoryczne - krótka charakterystyka;

• rozpoznanie zaburzeń integracji sensorycznej i ich wpływ na funkcjonowanie dziecka;

• jak rozwijać bazowe układy zmysłowe?  Zabawy stymulujące;

• zabawy w schemacie własnego ciała;

• zabawy z zachowaniem linii środka oraz przekraczające oś ciała;

• tworzenie własnych rekwizytów stymulujących zmysły.

Uczestnik będzie potrafił

• rozpoznać u dziecka zaburzenia integracji sensorycznej;

• bawić się w kreatywne zabawy poprawiające integrację zmysłową;

• bawić się w kreatywne zabawy poprawiające zdolności poznawcze dzieci;

• czerpać przyjemność i satysfakcję z zabawy z dzieckiem;

• umieścić zabawy sensoryczne w harmonogramie dnia dziecka.

Wszystkiego nauczysz się na naszej platformie e-learningowej: www.platforma.zak.edu.pl

Wymagania do zapisu

• pełnoletność;

• komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu;

• przeglądarka internetowa;

• mikrofon/słuchawki.

Cenę kursu automatycznie dzielimy na 2 raty.